A következőket teheted a művel:
- szabadon másolhatod, terjesztheted, bemutathatod és előadhatod a művet
- származékos műveket (feldolgozásokat) hozhatsz létre
Az alábbi feltételekkel:
-
Nevezd meg! — A szerző vagy a jogosult által meghatározott módon fel kell tüntetned a műhöz kapcsolódó információkat (pl. a szerző nevét vagy álnevét, a Mű címét).
Mit jelent a „Szerző megjelölése”:Az oldal, amiről érkeztél, beágyazott licenc-metaadatokat tartalmazott, köztük azt, milyen név vagy cím feltüntetését kéri a szerző. Az itteni HTML-t használhatod a műre való hivatkozáskor. Ha ezt teszed, a te oldaladba is bekerülnek a metaadatok, és így mások is meg tudják találni az eredeti művet. -
Így add tovább! — Ha megváltoztatod, átalakítod, feldolgozod ezt a művet, az így létrejött alkotást csak a jelenlegivel megegyező licenc alatt terjesztheted.
Az alábbiak figyelembevételével:
- Elengedés — A szerzői jogok tulajdonosának engedélyével bármelyik fenti feltételtől eltérhetsz.
- Közkincs — Where the work or any of its elements is in the public domain under applicable law, that status is in no way affected by the license.
-
Más jogok
—
A következő jogokat a licenc semmiben nem befolyásolja:
- Your fair dealing or fair use rights, or other applicable copyright exceptions and limitations;
- A szerző személyhez fűződő jogai
- Más személyeknek a művet vagy a mű használatát érintő jogai, mint például a személyiségi jogok vagy az adatvédelmi jogok.
- Jelzés — Bármilyen felhasználás vagy terjesztés esetén egyértelműen jelezned kell mások felé ezen mű licencfeltételeit.
A CC licencek lehetővé teszik, hogy a licencelő egyes esetekben elengedje valamelyik feltételt, például a megnevezést.
A work is in the public domain when it is free for use by anyone for any purpose without restriction under copyright.
Minden országban megengedett a jogvédett anyagok bizonyos korlátozott felhasználása külön engedély nélkül is. Ilyen lehetőség például Amerikában a fair use, vagy Magyarországon a szabd felhasználás. A CC licencek nem befolyásolják a felhasználó ezen jogait.
A licencelő azon jogán túl, hogy követelheti a neve eltávolítását a művén alapuló átdolgozásokról és a művét tartalmazó gyűjteményekről, ha azok nem tetszenek neki, a legtöbb országban a szerzők személyhez fűződő jogokat kapnak, amik jogorvoslati lehetőséget biztosítanak nekik, ha egy átdolgozás „méltatlanul bánik” az eredeti művel. (Az USA kivétel ez alól, ott csak rendkívül korlátozott esetben van ilyen lehetőség.)
A személyiségi jogok lehetővé teszik annak, akiről kép vagy hangfelvétel készül, hogy kontrollálja, hogyan használják fel azt nyilvánosan kereskedelmi célra. Ha egy CC alatti mű a licencelőn kívül bárki másnak a képét vagy a hangját is tartalmazza, lehetséges, hogy a mű kereskedelmi célra való felhasználásához engedélyt kell kérni tőlük.